Kā ceļot lētāk? Videi draudzīga ceļošana var prasīt mazāk līdzekļu!

17. oktobrī 13:37

Šobrīd izmaksas pieaug dažādās jomās, tomēr vēlmes un vajadzības paliek tās pašas. Daudzi baidās, ka būs jāiepauzē ar ceļošanu, jo tas būs pārāk dārgi, taču ir risinājumi, kā ceļošanu padarīt lētāku. Proti, jāizvēlas tādi galamērķi, kuri sasniedzami videi draudzīgākā veidā. Tajā pašā laikā tas būs lētāk!

Mūsdienās varam nokļūt gandrīz jebkurā zemeslodes nostūrī, atšķiras tikai lidojumu skaits un to garums. Tāpēc rūdīti ceļotāji gadu no gada nosprauž jaunus galamērķus vai dodas uz tiem pašiem iemīļotajiem, lai atkal baudītu tieši tādu atpūtu, kāda iet pie sirds vislabāk. Taču degvielas cenas pieaug, līdz ar to lidmašīnu biļetes ir dārgākas un izmaksas par nomas auto aug augumā. Ko darīt?

Patiesībā risinājumu ir daudz, tikai nepieciešama nedaudz rūpīgāka plānošana. Sāc ar to, ka pārskati savus galamērķus. Vai tiešām vēlies doties uz to tālo valsti, kura sasniedzama tikai pēc 15 stundu lidojuma? Varbūt vari papētīt vēl neizpētīto tepat, Latvijā! Turklāt ir diezgan daudz vietu, uz kurām vari doties ar vilcienu. Un tas, savukārt, jau būs ekonomisks transports, kā arī videi draudzīgs. Ja neatceries, kad pēdējo reizi brauci ar vilcienu, noteikti atsvaidzini atmiņu un izmēģini to atkal, jo laiku, ko pavadi vilcienā, nevis pie auto stūres, vari izmantot kam citam – grāmatas lasīšanai vai tālākā ceļojuma plānošanai.

Ja arī uz tavu noskatīto valsti jānokļūst lidojot, tālāk mēģini pārvietoties ar sabiedrisko transportu vai to pašu vilcienu, kurš Eiropā savieno arī dažādas lielas un mazas pilsētas. Tā tu vari izvairīties no kāda lieka lidojuma, kā arī ceļā gūt jaunus iespaidus, vērojot ainavu. Vilciena biļete noteikti būs lētāka par aviobiļeti vai nomas auto, un to varēsi saukt arī par ilgtspējīgu ceļošanu. Protams, ka videi draudzīgs veids, kā ceļot, ir elektroauto, tomēr sākumā investīcijas būs lielākas. Izvērtē sev piemērotāko variantu un atrodi maciņam draudzīgāko! Vairāk par ilgtspējīgu ceļošanu uzzini raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 18.20 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Raidījumā “Pēdas. Kas paliks pēc tevis?” vides aktīviste un TV personība Kristīne Garklāva kopā ar dažādiem ekspertiem 12 sēriju garumā meklēs atbildes uz jautājumu, kā pēc sevis atstāt pēc iespējas mazāku nospiedumu vidē. Izpētīsim veidus, kā dzīvot zaļāk, patērēt mazāk un gudrāk un kā pieņemt lēmumus, kas nāks par labu nākamajām paaudzēm. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm