Ka apsildīt mājokli, ja nav pieejama centrālā apkure?

2022. gada 17. novembrī 11:00

Gada aukstākajā periodā ļoti aktuāla tēma ir apkure. Populārākais veids, kā tiek apsildīti mājokļi, ir centrālā apkure, taču kādi ir mājas apsildīšanas veidi, ja nav centrālās apkures vai vajadzīgs papildu siltums?

Viens no veidiem, kā apsildīt telpu vai iegūt papildu siltumu, ir eļļas radiators. Lai gan tie uzsilst lēnām, šis siltums saglabājas ilgāku laika periodu. Par vienu no efektīvākajiem siltuma avotiem tiek uzskatīts arī elektriskais konvekcijas radiators. Tiem ir kompakts dizains, tāpēc to ērti novietot jebkurā telpā. Par pietiekami efektīvām un ekonomiskām tiek uzskatītas apsildāmās krāsnis. šīs apsildīšanas iekārtas var būt dažādas: dažas no tām var pieslēgt pie centrālās apkures, bet citās tiek izmantotas granulas. Vēl viena opcija ir infrasarkanie sildītāji, kas ātri uzsilts un netērē lieku enerģiju. Tomēr, ja jādomā par mājas galveno apsildi, ir lietderīgi izvērtēt dažādus apkures katla tipus – gāzes, elektrisko vai cietā kurināmā katlu.

Viens no efektīvākajiem veidiem, kā apsildīt mājokli ir arī siltumsūknis, kurš izmanto siltumu no apkārtējās vides. Gaisa un zemes siltumsūkņi palīdz uzturēt mājās komfortablu klimatu, turklāt ir energoefektīvas un daudzfunkcionālas iekārtas, jo tās nodrošina ne tikai apkuri, bet arī silto ūdeni un pat gaisa dzesēšanu. Tādēļ siltumsūknis ir izmantojams visa gada garumā. Piemēram, pateicoties to energoefektivitātei, atjaunojamo resursu izmantošanas iespējai un izturībai pat bargākajā salā, siltumsūkņi ir ļoti izplatīti tieši Skandināvijā.Tie ir 3-5 reizes efektīvāki par elektriskajiem sildītājiem, kā arī ir droši izmantojami, jo nenotiek degšanas process. Ar siltumsūkņa palīdzību gada griezumā ir iespējams samazināt apkures izmaksas līdz pat 30%, salīdzinot ar granulu katlu, kā arī un līdz pat 80%, salīdzinot ar elektrisko apkuri. Risinājumi ir pielāgojami dažādiem mājokļiem, gan mazam dzīvoklim, gan lielai mājai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vairāk par energoefektīviem risinājumiem mājoklī uzzini raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 18.20 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” vides aktīviste un TV personība Kristīne Garklāva kopā ar dažādiem ekspertiem 12 sēriju garumā izzinās, kā ilgtspēja ietekmē mūsu dzīvi un pasauli kopumā. Neaizmirsīsim arī par finansiālo aspektu. Kopā ar divām ģimenēm eksperimentā skaidrosim, vai mainot paradumus, iespējams samazināt savu klimata pēdu un ietaupīt naudu. Savukārt jaunā rubrikā saruna ar iedvesmojošu personību, kura jau šobrīd dzīvo ilgtspējīgi. Ēterā no 1. oktobra svētdienās plkst. 17.45 TV3. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm