Jo lielāki ienākumi, jo lielāka ekoloģiskā pēda. Uzzini, kādu ietekmi uz vidi atstāj katrs no mums

Izrādās, ka izmērīt savu ietekmi uz vidi jeb tā saucamo ekoloģisko pēdu ir iespējams, taču šis process nav gluži tik vienkāršs kā saskaitīt divi plus divi.

2021. gada 22. novembrī 12:13

Vērā jāņem ikdienas patēriņa ieradumi trīs kategorijās – pārtika, transports un mājoklis. Tātad nozīme ir daudzām mūsu ierastajām darbībām, tai skaitā, kā ikdienā pārvietojamies un kā patērējam pārtiku. Kas ir interesanti, ka mūsu ietekmi uz vidi palielina labklājība – jo vairāk tērējam un varam atļauties, jo lielāku nospiedumu atstājam. Piemēram, ja ģimenei ir vairākas automašīnas, tad arī izmeši atmosfērā tiek radīti daudz biezākā slānī. Mēs gribam dzīvot lielākās mājās un arī rodas arvien jaunas vajadzības, kā uzlabot savu dzīvi. Jo rocība ir mazāka, daudz vairāk tiek izvērtētas dažādas vajadzības – kas patiesībā ir nepieciešams un bez kā var iztikt. Arī tas, kādu pārtiku izvēlamies savā uzturā, var palielināt vai samazināt mūsu ekoloģisko pēdu. Vairāk par to, kurām no mūsu ikdienas izvēlēm ir lielākā nozīme un ietekme uz vidi, uzzini raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Raidījumā “Pēdas. Kas paliks pēc tevis?” vides aktīviste un TV personība Kristīne Garklāva kopā ar dažādiem ekspertiem 12 sēriju garumā meklēs atbildes uz jautājumu, kā pēc sevis atstāt pēc iespējas mazāku nospiedumu vidē. Izpētīsim veidus, kā dzīvot zaļāk, patērēt mazāk un gudrāk un kā pieņemt lēmumus, kas nāks par labu nākamajām paaudzēm. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm