Eksperti zvana trauksmes zvanus. Kādas pēdas mūsu nākotnē atstās ātrā mode? 

2021. gada 10. septembrī 10:57

To, kādu apģērbu un aksesuārus mēs izvēlamies iegādāties, diktē modes industrija. Ja agrāk apģērbu atbilstoši sezonas tendencēm varēja mainīt tikai tā sabiedrības daļa, kura bija turīgāka, tad tagad iegādāties jaunas un modei atbilstošas lietas var teju ikviens.  Šādu iespēju nodrošina tā saucamā “ātrā mode” – stilīgas lietas par zemu cenu, bet arī zemāku kvalitāti.

Rezultātā mēs mainām apģērbu, apavus un aksesuārus daudz biežāk, nekā to darīja mūsu vecāki un vecvecāki, tādējādi radot arī daudz lielāku kaitējumu videi. Kā? Ļoti vienkārši –  izmetot nevajadzīgās lietas lielos daudzumos un veidojot pieprasījumu jaunām, kuras tiek ražotas ar pilnu jaudu atbilstoši jaunākajām tendencēm, tādā veidā radot graujošu kaitējumu videi. Ātrās modes iznīcinošā ietekme jau likusi sarosīties ne tikai pārliecinātiem vides aktīvistiem. Tās postošo dabu nākas pieņemt un apzināties arī pašiem apģērbu ražotājiem, tāpēc arvien vairāk pasaulē populāru zīmolu jau pastiprināti domā par to, kā samazināt planētas piesārņojumu, un ražo apģērbu no pārstrādāta materiāla, kā arī rada iespēju savu apģērbu nodot atpakaļ veikalos. Arī slaveni modes dizaineri, radot savas jaunās kolekcijas, jau izmanto pārstrādātus materiālus. Tomēr vides eksperti pasaulē aicina nepakļauties mānīgajiem aicinājumam patērēt arvien vairāk, kā arī apzināties, ka vajadzība sekot modes tendencēm ir mākslīgi radīta un nebūt nav mūsu pamatvajadzība.

Uzzini vairāk par ilgtspējīgu modi un citiem planētas saudzēšanas plāniem raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Raidījumā “Pēdas. Kas paliks pēc tevis?” vides aktīviste un TV personība Kristīne Garklāva kopā ar dažādiem ekspertiem 12 sēriju garumā meklēs atbildes uz jautājumu, kā pēc sevis atstāt pēc iespējas mazāku nospiedumu vidē. Izpētīsim veidus, kā dzīvot zaļāk, patērēt mazāk un gudrāk un kā pieņemt lēmumus, kas nāks par labu nākamajām paaudzēm. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm