Dāvids – laucinieks, kas smaržo pēc Dior. Kā viņš iztiek laukos?

10. oktobrī 14:56

Pirms 16 gadiem modes mākslinieks Dāvids sāka domāt par to, ka kaut kas dzīvē jāmaina, jo lielā atpazīstamība traucējusi pat normāli iepirkties veikalā. Nu viņš iekopis savu saimniecību laukos un ar ģimeni dzīvo zaļi, pārtiekot no lauku labumiem.

Aizbraucot ciemos pie modes mākslinieka Dāvida uz laukiem, paveras pārsteidzošs skats – smalkais stila pavēlnieks iekārtojis iespaidīgu siltumnīcu tomātiem un iekopis dārzeņu vagas, no kurām ievāc dārza labumus ne tikai sev, bet arī citiem. Dāvids apgalvo, ka ar tomātiem, gurķiem, kāpostiem, kabačiem, burkāniem un citām dārza veltēm spēj iztikt visa gada garumā, turklāt visus dārza darbus dara viņš lielākoties dara pats, piepalīdzot sievai un bērniem.

Pārvākties uz laukiem viņu pamudinājusi nomācošā dzīve pilsētā – Dāvida atpazīstamība bijusi tik liela, ka tas jau apgrūtinājis ikdienu un mākslinieks bija noguris no uzmanības. Tāpat viņš uzskata, ka savs zemes gabals tomēr ir neatsverama vērtība, un tas, ka pats spēj izaudzēt kartupeļus savā dārzā, itin nemaz nav trūkuma vai mazturības pazīme. Drīzāk tā ir liela privilēģija. Dāvids arī atzīst, ka dzīve laukos ir daudz lētāka, jo nav tādu izmaksu kā dzīvojot pilsētā.

Savu īpašumu mākslinieks iegādājies sliktā stāvoklī, bet to pamazām sakopis, attīrot upes gultni un apkārtni no dažāda gabarīta atkritumiem. No upes vilktas ārā ne tikai pudeles, bet arī riepas un pat cepeškrāsns. Lai gan ikdienā Dāvidu visbiežāk var sastapt, rušinoties pa dobēm un pļaujot zāli, viņam pietiek laika arī modei – viņš vada stila raidījumu, kā arī laiku pa laikam apmeklē pasākumus galvaspilsētā, kur vēl joprojām izceļas ar stilu un eleganci. Dāvids uzskata, ka dzīve laukos noteikti netraucē smaržot pēc Dior un saglabāt savu personību. Vairāk par Dāvida dzīvi laukos un viņa uzskatiem par ilgtspējīgu dzīvošanu uzzini raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 18.20 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Raidījumā “Pēdas. Kas paliks pēc tevis?” vides aktīviste un TV personība Kristīne Garklāva kopā ar dažādiem ekspertiem 12 sēriju garumā meklēs atbildes uz jautājumu, kā pēc sevis atstāt pēc iespējas mazāku nospiedumu vidē. Izpētīsim veidus, kā dzīvot zaļāk, patērēt mazāk un gudrāk un kā pieņemt lēmumus, kas nāks par labu nākamajām paaudzēm. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm