"Citi zēni" uzskata, ka nav nekā seksīgāka par zaļu pļavu

5. oktobrī 9:47

Grupa “Citi zēni” starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā startēja ar dziesmu par zaļo dzīvesveidu “Eat Your Salad”, kas kļuva populāra arī TikTok platformā. Izrādās, puiši patiešām mainījuši savus paradumus un nu ir ar mieru izmērīt arī savu ekoloģiskās pēdas nospiedumu.

Grupa stāsta, ka runāt par zaļos dzīvesveidu un paradumu maiņu ir būtiski un šobrīd pasaulē ļoti aktuāli, jo tā ir sāpīga tēma visiem, taču bieži tas notiek diezgan garlaicīgā un pamācošā veidā, tāpēc daudziem paslīd gar ausīm. “Citi zēni” izmantojuši Eirovīzijas konkursu kā iespēju runāt par šīm svarīgajām lietām īpaši plašas auditorijas priekšā, bet atrodot aizraujošāku un pikantāku veidu. Viņi uzskata, ka patiesībā taču nav nekā seksīgāka par zaļu pļavu! Lai tā nebūtu tukša mutes virināšana, puiši arī paši mainījušies – atmetuši gaļas lietošanu uzturā, kā arī sākuši šķirot atkritumus. Dažs labs pat gājis vēl tālāk – atmetis braukšanu ar auto. Izrādās, ka veģetārais un vegānais uzturs pat var palīdzēt atklāt jaunas garšas, pat tās, kas jau šķita pazīstamas.

Zēni ir arī paceļojuši pa pasauli un atzīst – mēs Latvijā bieži nenovērtējam, ka patiesībā dzīvojam vienā no skaistākajām un tīrākajām vietām uz zemes, jo citur dabas skati nemaz nav tik acij tīkami, proti, cilvēks dabu jau diezgan nopietni piesārņojis. Tāpēc būtu jācenšas saglabāt to, kas mums tik dārgs. “Citi zēni” sarunas laikā ar vides aktīvisti un TV personību Kristīni Garklāvu piekrīt arī izmērīt savas ekoloģiskās pēdas nospiedumu, izmantojot īpašas lietotnes palīdzību, kurā jāatbild uz vairākiem jautājumiem par saviem dzīves ieradumiem. Izrādās, ka lielāko ekoloģisko pēdu atstājuši tieši daudzie grupas lidojumi gada laikā Eirovīzijas sakarā, ko visi veikuši kopā. Tādēļ tiek secināts, ka tie nav regulāri pasākumi un, neskatoties uz tiem, puiši var lepoties ar samērā zaļu dzīvesveidu. Taču vienmēr ir vieta izaugsmei! Vairāk par to, kā mainīt ieradumus, uzzini raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 18.20 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Raidījumā “Pēdas. Kas paliks pēc tevis?” vides aktīviste un TV personība Kristīne Garklāva kopā ar dažādiem ekspertiem 12 sēriju garumā meklēs atbildes uz jautājumu, kā pēc sevis atstāt pēc iespējas mazāku nospiedumu vidē. Izpētīsim veidus, kā dzīvot zaļāk, patērēt mazāk un gudrāk un kā pieņemt lēmumus, kas nāks par labu nākamajām paaudzēm. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm