Cik mazā mājā spētu dzīvot tu? Ielūkojies fotogrāfa Artūra Pavlova sīkmājā!

2021. gada 15. septembrī 9:00

Ja pavisam nesen katrs sapņoja par lielu un plašu mājokli kaut kur jūras vai ezera krastā, tagad arvien lielāku popularitāti iemanto minimālisms, proti, cilvēkiem parādās tendence no liekām mantām un platībām atbrīvoties vai gluži vienkārši neko sev apkārt neuzkrāt.

Pasaulē diezgan pazīstama ir kustība ar nosaukumu “Tiny house” jeb sīkmāja, kura iestājas par kompaktām un viegli uzceļamām mājvietām. Šādā sīkā mājvietā pavisam noteikti nepietiks vietas milzīgam plazmas televizoram vai jaudīgai skaņas iekārtai, taču izgulēties un nodrošināt dzīves pamatvajadzības varēs tīri labi. Ja apkārt nav tik daudz vietas, nerodas arī vajadzība telpu ar kaut ko par visu varu aizpildīt, tādēļ dzīvot vienkāršāk nemaz vairs nav tik sarežģīti. Fotogrāfs Artūrs Pavlovs izvēlējies dzīvot mājā, kurā ir tikai pats nepieciešamākais, un atzīst, ka tas viņu disciplinēt, jo apaugt ar dažādiem priekšmetiem īsti nesanāk.

Kā izskatās īsta sīkmāja tepat Latvijā, skaties raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Raidījumā “Pēdas. Kas paliks pēc tevis?” vides aktīviste un TV personība Kristīne Garklāva kopā ar dažādiem ekspertiem 12 sēriju garumā meklēs atbildes uz jautājumu, kā pēc sevis atstāt pēc iespējas mazāku nospiedumu vidē. Izpētīsim veidus, kā dzīvot zaļāk, patērēt mazāk un gudrāk un kā pieņemt lēmumus, kas nāks par labu nākamajām paaudzēm. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm