Arvien vairāk cilvēku izvēlas iegādāties nevis jaunas, bet lietotas mantas. Kur āķis? 

2021. gada 8. septembrī 9:18

Reizi pa reizei ikvienam no mums uznāk vēlēšanās mājās veikt lielo revīziju, jo šķiet, ka esam apauguši ar mantām. Ikreiz arī brīnāmies, kā apkārt saradies tik daudz lietu, par kurām pat esam aizmirsuši! Tas nozīmē, ka mums šīs mantas patiesībā ir liekas un, iespējams, savus pirkumus pat esam veikuši nepārdomāti, ejot pavadā mirkļa emocijām vai jaunākajiem trendiem.

Ir saprotams, ka vecās lietas mēdz apnikt, taču tas nenozīmē, ka viss tūlīt jākrāmē vienā lielā atkritumu maisā un jānes uz konteineru. Patiesībā mantas, kas vienam šķiet apnikušas vai nevajadzīgas, bet ir lietošanas kārtībā, kādam citam var tīri labi noderēt. Tādēļ prātīgāk ir nevis veidot atkritumus, bet piešķirt lietām otru elpu – nodot tās labdarībai vai pārdot par nelielu summu, piemēram, sociālajos tīklos īpaši izveidotās grupās.

Labumi šādai rīcībai ir vairāki: tas vistiešākajā veidā ietekmē vidi, jo netiek radīti lieki atkritumi, kā arī kādam citam tiek dota iespēja ietaupīt, iegūstot sev noderīgu lietu. Tāpat arvien populārāki mūsdienās kļūst labdarības veikali, kuros vieni savas nevajadzīgās lietas nodod, bet citi tās iegādājas, un tādā veidā abas puses veic ziedojumu kādam labam mērķim.

Par citiem veidiem, kā ietaupīt un dzīvot videi draudzīgāk, uzzini, skatoties raidījumu “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Raidījumā “Pēdas. Kas paliks pēc tevis?” vides aktīviste un TV personība Kristīne Garklāva kopā ar dažādiem ekspertiem 12 sēriju garumā meklēs atbildes uz jautājumu, kā pēc sevis atstāt pēc iespējas mazāku nospiedumu vidē. Izpētīsim veidus, kā dzīvot zaļāk, patērēt mazāk un gudrāk un kā pieņemt lēmumus, kas nāks par labu nākamajām paaudzēm. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm