tv3.lv

"Nāburgu būšana" StarFM. 1. raidījums: Vjetnamieši, ciemos Kao Viets Ngujens

Vjetnama jeb Vjetnamas Sociālistiskā Republika ir valsts, par kuru galvenokārt zinām no Holivudas filmām par Vjetnamas karu. Pašā Vjetnamā šo laiku sauc par Amerikāņu karu, kurā esot gājuši bojā ap trim miljoniem vjetnamiešu, no tiem 2 miljoni civiliedzīvotāju.

2019. gada 6. septembrī 16:49

Šobrīd, 44 gadus pēc kara, Vjetnamā dzīvo vairāk nekā 94 miljoni iedzīvotāju. Latvijā dzīvo 179 vjetnamieši, un viens no viņiem ir Kao Viets Ngujens.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kao tēvs apprecēja latvieti, kad Kao bija 15 gadu, un tā Kao ceļi atveda viņu šurp. Latviešu valodu nav pratis, sācis to apgūt pašmācības ceļā. Paralēli mācībām vidusskolā Kao apmeklējis Ogres mākslas skolas studiju, bet reiz, kad literatūrā vajadzējis lasīt grāmatu, viņš devies uz bibliotēku, kur prasījis visplānāko grāmatiņu un dabūjis Andreja Pumpura eposu “Lāčplēsis”.

Tas uz Kao atstāju tik lielu iespaidu, ka viņš radījis komiksu par Lāčplēša piedzimšanu un pirmajiem bērnības gadiem. Šobrīd grāmatnīcās var atrast ne tikai komiksu par Lāčplēša dzimšanu, bet arī tā turpinājumu ar nosaukumu Lāčplēša hronika.

Kao vizualizācijas varēja redzēt arī 2018. gadā iznākušajā simtgades filmā “Baltu ciltis”. Savukārt šogad Kao kļuva par Latvijas pilsoni! No sirds apsveicam!

Radio StarFM “Nāburgu būšanā” viesojas savējais – Kao Viets Ngujens.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm