tv3.lv

"Nāburgu būšana" StarFM. 7. raidījums: Vācieši, ciemos Markus Murovskis

Vācija, piektā lielākā Eiropas valsts, ceturtā lielākā ekonomika pasaulē, un vācu valoda ir Nr. 1. valoda Eiropā, ap 95 miljoniem eiropiešu tā ir dzimtā valoda, tas, iespējams, arī ir iemesls, kādēļ Vācijā mīl grāmatas – katru gadu viņi izdodot ap 94 tūkstošiem grāmatu.

2019. gada 21. oktobrī 9:07

Bet Vācija skaitļos ar to nebūt nebeidzās – Vācijā ir ap 6200 muzeju, vairāk nekā astoņsimt teātru, 130 profesionālu orķestru un vairāk nekā 2000 piļu. Savukārt galvaspilsētā Berlīnē ir vairāk tiltu nekā Venēcijā – 960.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Protams, kur ir Vācija, tur ir alus, lai gan viņi ir tikai ceturtajā vietā izdzertā alus daudzumā uz vienu iedzīvotāju – 104,2 litri gadā, viņiem ir vairāk nekā 1300 alus darītavu, kas brūvē ap 5000 dažādu alu. Lielākajos pasaules alus svētkos “Oktobrfest” 7,2 miljoni apmeklētāju izdzer 6,9 miljonus litru alus. Bet, kā atzīst paši vācieši, miestiņš garšo labāk, ja tam piekož klāt desu, bet nevis vienkārši desu, bet gan currywurst. Katru gadu tiekot apēsts vairāk nekā 800 miljoni desiņu ar īpašo kariju un kečupa mērci.

Par ēdienu šoreiz runāsim vairāk, jo mūsu šodienas viesis Markus Murovskis ir viens no 5181 Latvijā dzīvojošajiem vāciešiem un, pirms 13 gadiem pārceļoties uz dzīvi pie mums, sāka strādāt par pavāru. Pirmo reizi Latvijā Markus ieradās 1994. gadā kopā ar Brāļu kapu komitejas dalībniekiem, lai sakārtotu Pirmā pasaules kara laikā kritušo vācu karavīru kapus. Atgriešanās Latvijā kļuvusi par tradīciju, un pēc trešās viesošanās reizes Markus sapratis, ka dodas nevis uz Latviju, bet gan uz mājām.

Mūsu šodienas Nāburgu būšanas viesis, savējais, Markus Murovskis

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm