tv3.lv

"Nāburgu būšana" StarFM. 6. raidījums: Lietuvieši, ciemos Domass Ūselis

Lietuva, mūsu brāļu un māsu valsts, jeb vienkārši mūsu kaimiņvalsts. Lai gan vēstures līkloči ik pa brīdim mūsu tautas veduši pa kopīgām takām, ir pavērsieni ar ko var lepoties tikai un vienīgi lietuvieši.

2019. gada 15. oktobrī 15:16

Pirmkārt, ar savu valodu – lietuviešu valoda tiek uzskatīta par vienu no senākajām valodām pasaulē, kuru vēl aizvien cilvēki izmanto savā ikdienā. Otrkārt, ar savu vēsturi – sākot jau ar savu dižkunigaiti Mindaugu un turpinot ar prātam neaptveramiem teritoriāliem plašumiem – 14. gs beigās Lietuvas lielkņaziste esot bijusi lielākā valsts Eiropā, kas izpletās mūsdienu Baltkrievijas, Ukrainas, Krievijas, Polijas, Latvijas un Igaunijas teritorijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Treškārt, skatoties filmu “Jēra klusēšana”, par galveno varoni Hanibālu Lekteru lietuvieši var teikt, – viņš ir mūsējais. Varbūt nav gluži cildināmākais daiļliteratūras tēls ar ko lepoties, bet grāmatā kā viņa dzimšanas vieta tiek minēta tieši Lietuva.

Vēl kāds fakts, ar ko patiešām lietuvieši var lepoties, ir 1989. gada Francijas nacionālā ģeogrāfijas institūta apgalvojums, ka tieši mūsu kaimiņvalstī, netālu no ciema Purnuškes, atrodams Eiropas ģeogrāfiskais centrs. Bet, ja meklē Eiropas Gpunktu, to varot atrast Viļņā. Pagājušajā gadā Lietuvu uzkurināja jauna Viļņas tūrisma kampaņa ar saukli – neviens nezina, kur tā ir, bet kad atrod – sajūtas ir lieliskas.

Pavisam pasaulē dzīvo ap 4 miljoniem lietuviešu, bet Latvijā viņi ir 25 731 un šis viens no viņiem ir mūsu šodienas viesis – Domass Ūselis. Viņš uz Latviju pārcēlies pirms 16 gadiem, kā viņš pats atzīst – mīlestība viņu atvedusi pie mums. 11 gadus viņš bija mūsu kolēģis TV3, bet šobrīd Domass vada mediju aģentūru “MediaHouse”.

Mūsu šodienas Nāburgu būšanas viesis, savējais, Domass Ūselis!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm