tv3.lv

Bīstamākais starp romāniem – dienesta romāns

Gada nogales darba balles var būt arī diezgan riskantas. Tu tāda skaista, sapucējusies, mirdzoša! Un viņš – kolēģis, ar kuru diendienā strādā kopā un kurš sen jau kļuvis par…  ļoti tuvu kolēģi, – tāds pats! Šī ir pirmā reize, kad satiekaties ārpus darba telpām tādā jautrā un pacilātā noskaņojumā, – pievilcīga sieviete un šarmants vīrietis. Tikai jūs tomēr esat kolēģi, un uzsāktās attiecības būs dienesta romāns. Ar visām no tā izrietošajām sekām.

2015. gada 2. jūnijā 18:06

Dienesta romāni ir daudz biežāk, nekā varētu šķist. Taču šogad par tiem lielā mērā runā Rīgas mēra dēļ, kas nupat par sievu apņēmis sava biroja vadītāju. Savas jaunās attiecības ar darbinieci neslēpj arī jaunais veselības ministrs Guntis Belēvičs. Tā ka dienesta romāni nav tikai aktieru vai mediķu lauciņš.

Dienesta romānu plusi

Foto: Scanpix

Foto: Scanpix

Romantiskas attiecības darbā nav retums. Kur gan citur lai mūsdienās iepazīstas, it sevišķi, ja vairs neesi 20 gadu veca meitene, kas staigā pa klubiem? Tikai divas iespējas: internets un darbs. Galu galā – darbā pavadām visvairāk laika. Patiesībā kolēģi ir tas pats, kas skolā klasesbiedri vai studējot – kursabiedri. Cilvēki, ar ko pavisam objektīvi esi kopā visbiežāk. It sevišķi, ja strādājat kopā jau vairākus gadus. Speciālisti akcentē, ka savu ārpus darba laika neizdzīvoto cilvēki integrē darba vidē, tāpēc kolēģi pamazām pārstāj būt tikai kolēģi un kļūst par teju ģimenes locekļiem. Attiecības kļūst mazāk formālas, jo tu taču par viņiem zini tik daudz ko! Darbā mēs redzam arī kolēģu ēnu puses, iepazīstam viņus priekos un krīzēs, atbal­stām, uzmundrinām, mierinām. Gluži loģiski, ka mums kāds iepatīkas vairāk un arī mēs kādam. To nevar salīdzināt ar iepazīšanos klubā, uz ielas vai internetā, kur cilvēki mēdz izlikties labāki.
Darba vidē, diendienā strādājot līdzās, cilvēku iepazīst krietni labāk un tuvāk. Darba vide palīdz arī attiecības uzturēt, tāpēc ka pārim, kuru attiecības sākušās kā dienesta romāns, ir daudz vairāk kopīga nekā pārim, kas iepazinies, piemēram, klubā vai internetā. Jo viņus saista ne vien līdzīgas intereses, bet arī profesionālas uzvaras un zaudējumi, problēmas un prieki, kas saistīti ar darbu. Turklāt kolēģis tevi labāk sapratīs ikvienā jautājumā, kas skar darbu. Ja mīļotais ir kolēģis, varat doties kopā pusdienās, dzert pēcpusdienas tēju, respektīvi, esat biežāk un vairāk kopā. Dienesta romāni ir ļoti atšķirīgi. Tos var sagrupēt vairākās kategorijās. Pirmkārt, abi esat no attiecībām brīvi cilvēki vai viens (vai abi) ir ģimenes cilvēks ar bērniem. Protams, otrs variants pats par sevi ir jau krietni sarežģītāks. Otrkārt, jūs kā kolēģi esat līdzvērtīgās pozīcijās vai viens no jums ir otra padotais. Atkal – otrais variants ir daudz sarežģītāks. Visvienkāršākā situācija – divi brīvi kolēģi līdzvērtīgās karjeras pozīcijās. Bez šaubām, vide darbavietā mainīsies. Var jau izlikties un slēpt, bet speciālisti norāda, ka ilgstoši tas nav iespējami, pat ja atklāti to neizrādīsiet, būs kādas situācijas, signāli, kas par to liecinās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm