“Šie ir citi laiki” – Fomins un Račs “Dullajā receptē” atklāj patiesību par mūsdienu mūziķiem un alkoholu

Svētdien “Dullajā receptē” skanēja dziesmas un valdīja jautrība, jo ciemiņi bija Guntars Račs un Ivo Fomins. Liepājnieki atklāti runāja par savu pagātni un dalījās kuriozos no pašu jaunības.

2019. gada 2. aprīlī 11:20

Šoreiz tika uzgriezta recepte no 1986. gada pavārgrāmatas, kura bija veltīta tikai un vienīgi kartupeļu ēdieniem un izvēle krita uz cepelīniem. Ivo bija ļoti skeptisks un pat centās Lauri atrunāt, jo tas būšot ilgi un cepelīni ir “smags ēdiens”, tomēr Lauris nomierināja, ka viss būs ātri un garšīgi. Ar dziesmām un atmiņām par Liepāju un tā laika mūziķu gaitām, visi ķērās pie gatavošanas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Raidījuma laikā uzzinājām, ka Ivo Fomina īstā profesija ir pavārs un mūziku viņš ir apguvis pašmācības ceļā, savukārt Guntars Račs atklāja savu lielāko misēkli uz skatuves jaunībā pie bungām, kad sanākušajiem dejotājiem pēkšņi bija jānospēlē lambada, bet viņš par to pat nebija dzirdējis.

Recepte

  • 2 kg kartupeļu
  • 1 ola
  • 4 ēd.k. skābais krējums
  • sāls
  • milti
  • 200 g žāvēta speķa vai maltā gaļa
  • 2 sīpoli
  • rīvmaize

Pusi kartupeļus novāra ar visu mizu, pusi sarīvē, lieko šķidrumu notecina. Izvārītos kartupeļus sastampā, sajauc abas masas kopā, pievieno olu, krējumu, sāli, miltus pēc vajadzības. Pannā apcep speķi, sīpolus. No mīklas veido nelielas pankūciņas, kurām pa vidu ieliek apcepto speķi, malas aizspiež ciet un veido garenas, viendabīgas klimpas. Liek sālītā uzvārītā ūdenī, gaida, kad cepelīni pacelsies. Var pasniegt ar krējumu vai kādu citu mērci.

“Tad var teikt, ka mūziķi septiņdesmitajos astoņdesmitajos gados kalorijas uzņēma diezgan pieklājīgi,” smējās Račs, uzzinājis, ka alkoholā bieži vien ir ne mazums kaloriju. Fomins un Račs kopīgi nosprieda, ka mūsdienās mūziķi gan krietni mazāk aizraujas ar alkohola lietošanu pirms un pēc koncertiem.

Kavējoties atmiņās un kopīgi gatavojot sanāca lieliski cepelīni, kādus vēl neviens nebija baudījis.
Beigās arī tika izspēlēts konkurss, kurā var laimēt grupas “Saldās sejas” vienīgo albumu.

Skaties raidījumu “Dullā recepte” svētdienās 9.25 kanālā TV3!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm